O NÁS

O firmě

Jsme konzultační společnost zaměřená na implementaci BIM technologie a klientům pomáháme s jejím zavedením již od roku 2009. Používáním BIM technologie si lépe porozumíte s ostatními partnery v různých fázích návrhu, výstavby i provozu stavby.

Pomůžeme vám s přechodem z 2D CAD řešení na BIM s využitím aplikace Autodesk Revit®. Diky implementaci vás naučíme používat platformu Autodesk BIM při zachování stávající produktivity práce.

Snažíme se o standardizaci BIMu v České republice a jsme aktivními členy spolku Odborné rady pro BIM (czBIM) a Technické normalizační komise TNK 152.

cadconsulting je tu s vámi už skoro 10 let. Máme pobočky v Praze, Brně a společnost IRIVET Software House, se kterou spolupracujeme na projektech v Dubaji. A stále rosteme.

Vedení společnosti

Rudolf Vyhnálek

CEO

Ruda založil naši společnost v roce 2009. Skrze seniorský team řídí chod společnosti a řeší vše s řízením spojené. Od rozdělování lidí na jednotlivých projektech po investiční rozhodnutí. Nebojí se však vrátit ke kořenům a v případě nutnosti konzultuje nebo pomáhá na projektech.

Před založením firmy pracoval jako aplikační inženýr ve společnosti Autodesk a TechData Distribution. Vystudoval ČVUT v Praze obor pozemní stavitelství, doktorát získal na katedře Ocelových a dřevěných konstrukcí na téže univerzitě.
Jeho diplomová práce byla oceněna jako nejlepší diplomová práce pro rok 2003 pořádané firmou Skanska.

Jakub Novotný

partner | vedoucí projektů

Jakub je vedoucí týmu specializovaného na TZB profesi. Jeho zkušenosti jsou podložené dlouholetou konzultační činností a projektováním v Revitu. V rámci působení v CC participoval na projektech pro Amazon, Lidl, Jaguar & Land Rover aj.

Vystudoval Architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze. Od střední školy nasbíral zkušenosti z různých softwarů (Spirit, Allplan, ArchiCAD, Microstation, AutoCAD, Revit), které v rámci své každodenní práce zúročuje. Kromě implementací se věnuje přípravě rodin pro výrobce, vývoji plug-in pro TZB a podílí se na projektech pro klienty CC.

Lukáš Cimala

partner | vedoucí implementací

Lukáš je vedoucím týmu specializovaného na architektonicko-stavební profesi. Je zodpovědný za průběh implementací, výrobu families a obsahovou i koncepční podobu knihoven a je též členem vývojového týmu CCtools.

S Revitem se seznámil jako řadový projektant v dobách, kdy se BIM v Česku teprve začínal probouzet k životu. Byl u počátků cadconsultingu a prvních implementací u zákazníků. Během projektantských let, a zejména při nasledných implementacích, získal bohaté zkušenosti, které se snaží předávat dál. Vystudoval SPŠ stavební a nasledně studoval na ČVUT FsV obor Systemové inženýrství.

Josef Remeš

partner | oblastní ředitel Morava

Pepa vede moravský tým v Brně, věnuje se konzultacím BIM a projektům v oblasti architektonicko-stavební části a v mezičase participuje na marketingových aktivitách firmy a projektu CCtools.

Pracoval jako projektant v atelierech se zaměřením na pozemní stavby a stavební izolace, technický konzultant AEC a na FAST vyučuje předměty zaměřené na CAD, BIM. Vystudoval obor Pozemní stavitelství na VUT v Brně a již od střední školy se věnoval tvorbě standardů a vychytávek pro CAD (CAD standardy, GGmenu), které jste možná i Vy před přechodem na BIM používali.

Seniorský tým

Jakub Veselka

BIM manažer

Kuba se specializuje na koordinaci BIM projektů, aktuálně působí v Dubaji, kde se podílí na koordinaci terminálu letiště v Abu Dhabi.

Vystudoval ČVUT v Praze, kde vyučoval BIM na Katedře pozemních staveb. Čtyři roky působil jako lektor Autodesk Academia.
Kromě toho strávil čas na několikaměsíčních stážích na univerzitách v Norsku, Macau a Keni.

Pavel Šimák

BIM manažer | konzultant

Pavel působí primárně v architektonicko-stavební části a marketingové části našeho týmu. Dále se zabývá projekty, implementacemi BIM technologie a Corporate Identity.
Zahraniční zkušenosti má z působení na projektech ve Spojených arabských emirátech a z multioborového školení BIM v JAR.

Vystudoval Architekturu a stavební inženýrství na ČVUT v Praze, nyní dálkově studuje Ekonomiku a management. Byl oceněn několika univerzitními oceněními za architekturu, pracoval na projektu offgrid Nemocnic do australské pouště, vytvořil projekt automatizovaného systému návrhu budov a BIM modelu. Již čtvrtým rokem vyučuje BIM na Autodesk Academii.

Martin Bouček

BIM manažer | konzultant

Martin je součástí architektonicko-stavební části týmu, kde se plně věnuje implementacím BIM v projekčních a realizačních firmách. Při tvorbě Revit Families (rodin) se snaží, aby Vám co nejvíce zjednodušil práci.

Poprvé se setkal s technologií BIM a programem Revit již na Střední průmyslové škole stavební v Plzni. V době studií na ČVUT v Praze pracoval jako přípravář, později jako projektant staveb. Od roku 2013 působí jako lektor v Autodesk Academia Silicon Hill, kde se snaží pomáhat studentům v začátcích a seznámit je se všemi možnostmi BIM.

Jiří Horák

vedoucí vývoje | konzultant

Jirka vede vývojový tým, který je zdopodvědný za nástroj CCtools a řadu dalších nadstavbových aplikací, které nám i dalším usnadňují práci. Dále se věnuje i implementacím BIM v oblasti TZB.

Vystudoval technická zařízení budov v oblasti vytápění na VUT v Brně. S Revitem se setkal již na střední škole, kde se podílel na vzniku školní šablony. TZB v Revitu se věnuje od konce vysoké školy, kdy se v rámci diplomové práce snažil využít informací z modelu pro praktické projektování.

Adam Stančík

BIM manažer | konzultant

Adam působí v architektonicko-stavební části brněnského týmu. Zabývá se implementacemi BIM technologie, modelací rodin a tvorbou modelů skutečného provedení stavby (as-built).
Zahraniční zkušenosti získal na projektu tvorby as-built BIM modelu jedné z automobilových výrobních hal a jako lektor školení na univerzitě v mongolském Ulánbátaru.

Vystudoval obor Pozemní stavitelství na VUT v Brně, kde později i vedl výuku Revitu pro začátečníky a pokročilé.

Miroslav Siegert

BIM modelář | konzultant

Míra je součástí TZB části týmu a věnuje se pasportizaci TZB částí budov a implementacím BIM technologie.

Vystudoval obor Architektura a stavitelství na ČVUT v Praze.

Marek Herůfek

obchodní zástupce pro ČR a zahraničí

Marek se věnuje obchodní činnosti a marketingovým aktivitám firmy.

Vystudoval obor Pozemní stavitelství na VUT v Brně. Během vysoké školy pracoval jako projektant v projekci ing. Schwarze a jako technik v Atelieru DEK. Absolvoval dvě pracovní stáže v USA pod záštitou VUT v realizační firmě Vaclav Metal Craft. Má zkušenosti s tvorbou BIM modelů v ArchiCADu, kdy obsadil 3. místo v celostátní soutěži středních škol v rýsování. Po dokončení studií pracoval ve firmě LIKO-S jako technik pro export a vývoj.

Marek Jedlička

BIM manažer | konzultant

Marek absolvoval bakalářské studium oboru Architektura a stavitelství na FS ČVUT, pokračoval magisterským oborem Architektura a urbanismus na fakultě architektury (zvláštní ocenění za nejlepší DP v ročníku 2014). V projekci se pohybuje od roku 2010, z toho 4 roky pracoval pro architektonický ateliér Cigler Marani Architects (dnes JCA), kde zastával pozice, Junior architekta, vizualizátora, LEED AP BD+C manažera, BIM manažera na všech projektech, kde byl nasazen BIM, a jako jeden z hlavních výkonných pracovníků se podílel se na tvorbě vnitrofiremních standardů pro projekci, BIM modelování a firemního BEP standardu.
Úspěšně certifikoval největší developerský administrativně-obchodní projekt COM CITY společnosti PPF v Moskvě v roce 2014 známkou LEED GOLD. (Phase A - 193.200m2)
Podílel se na certifikaci projektů Florentina a Aviaticy pro společnost Penta v Praze - LEED PLATINUM.
Pod jeho vedením (v oblasti BIM projekce a koordinace) získal projekt Aviatica cenu za nejlepší administrativní budovu vyprojektovanou pomocí nástrojů BIM (2015).
Aktivně se podílel na tvorbě procesních dokumentů BEP v Dubaji pro developerskou společnost MEERAS.
Ve společnosti CC pracuje formou externí spolupráce na vývoji BEP dokumentů a standardizace pro BIM, dále jako modelář a vizualizátor.
Ve volném čase se zabývá technologií VR a její možností rozvoje a využití v oblasti BIM modelů.

Filip Sládeček

BIM modelář | konzultant

Filip je součástí architektonicko-stavebního týmu a aktuálně se věnuje projektům v Dubaji a tvorbě rodin.

Vystudoval obor Architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze v rámci bakalářského studia, dále pak obor Budovy a prostředí ve studiu magisterském. Diplomovou práci zpracovával ve Vídni na univerzitě BOKU pod vedením architekta Martina Treberspurga.

Jiří Šindelář

BIM modelář | konzultant

Jirka je součástí TZB části týmu, kde se zaměřuje na rozvoj BIM modelování v oblasti elektroinstalací a jeho implementaci.

Vystudoval ČVUT v Praze. Během svých studií pracoval dva roky v architektonickém ateliéru v Humpolci a zúčastnil se soutěže SVOČ, kde byl oceněn za svou práci v oboru BIM. Na diplomové práci zabývající se problematikou informačního modelováním elektroinstalací měl možnost spolupracovat s univerzitou v Seoulu, Jižní Korea, kde také studoval.

Juniorský tým

Lukáš Jakeš

BIM modelář | konzultant

Lukáš působí v architektonicko-stavení části týmu, kde pracuje na projektech v Dubaji a vytváří rodiny.

Vystudoval obor Konstrukce pozemních staveb na ČVUT v Praze. S Revitem se poprvé seznámil během studia na vysoké škole v projekční kanceláři PM Group. Po absolvování studia působil na pozici projektanta v atelieru AED project, kde v Revitu zpracovával dokumentaci ve všech jejích stupních.

Daniel Sochor

BIM modelář

Dan působí v architektonicko-stavení částí týmu, kde pracuje na projektech v Dubaji.

Vystudoval obor Architektura a stavitelství na ČVUT v Praze. Má dvouletou zkušenost v projekční kanceláři R.A.M. projekt, kde působil na pozici stavebního projektanta.

Dan Kučera

BIM modelář | manažer kanceláře

Dan je součástí TZB týmu a specializuje se na tvorbu rodin. Mezi poslední projekty, na kterých participoval, se řadí výrobky pro HL a Dallmer.

Vystudoval obor Inženýrství životního prostředí se zaměřením urbanismus a územní plánování na ČVUT v Praze.

Dominik Krajíček

vývojář

Dominik je součástí vývojářského týmu. Zabývá se tvorbou nových aplikací, které mají za úkol usnadit modelování a ušetřit čas projektantům.

Praktické zkušenosti týkající se IT nabyl během svého pracovní působení v Mendelově muzeu MU, na pozici IT technika a poté ve firmě LIKO-S, kde pracoval na pozici IT technik vývoje.

Lucie Martínková

BIM modelář | konzultant

Lucka je součástí architektonicko-stavební části týmu a podílí se převážně na projektech v Dubaji.

Vystudovala obor Architektura a stavitelství na ČVUT v Praze. Za své projekty získala během studia několikrát ocenění katedry architektury.
Lucie má čtyřletou praxi v projektování pozemních staveb a rok v TZB v projekční kanceláři AED project. Půl roku pracovala v architektonickém atelieru DAĎA architekti.

Josef Kolář

BIM modelář

Pepa je součástí architektonicko-stavební části týmu a pracuje na slovenských projektech.

Během vysoké školy pracoval jako architekt ve společnosti Capexus. Po konci studia nasbíral zkušenosti v zahraničí, v projekční kanceláři pod italským architektem Alessandrem Pepe v Portu.
Vystudoval obor Architektura a stavitelství na ČVUT a nyní pokračuje ve studiu TZB systémů v budovách. Zúčastnil se školní stáže zaměřené na výstavbu nízkoenergetických a pasivních budov na rakouské univerzitě FH Burgenland.

Roman Macháček

BIM modelář

Roman působí v architektonicko-stavební části týmu a podílí se na stavebních projektech v zahraniční. Mimo to se zaměřuje na požární bezpečnost staveb v BIM.

Pracoval ve společnosti ADNS architekti, kde se podílel na tvorbě BIM modelu bytového domu. Zahraniční zkušenost získal na stáži v Norsku, kde pracoval pro společnost zabývající se stavbami malých vodních elektráren. Pracoval zde na bezpapírové dokumentaci pomocí A360 a zavádění BIM. Studuje obor Požární bezpečnost na ČVUT v Praze. V rámci bakalářské práce vypracoval projekt TZB a PBŘ jako BIM model v aplikaci Revit.

Romana Břindová

BIM modelář | konzultant

Romča působí v TZB části týmu a věnuje se modelování rodin a implementacím BIM technologie. Zahraniční zkušenosti získala z působení na projektech v Dubaji a participací na slovenských projektech.

Vystudovala magisterský obor Budovy a prostředí se zaměřením na TZB na ČVUT v Praze, na bakalářském studiu obor Konstrukce a pozemní stavby.

Filip Klimeš

BIM modelář | konzultant

Filip je součástí TZB týmu a věnuje se modelování rodin.

Vystudoval obor Budovy a prostředí na ČVUT v Praze. Zkušenosti má ale i se statikou, které se věnoval ve svém bakalářském studiu.
Filip má též dvouletou praxi v projektování pozemních staveb v architektonické kanceláři axioHM.

Stanislav Zažirej

BIM modelář

Stáňa působí v architektonicko-stavební části týmu a věnuje se statice a vyztužování konstrukcí.

Studuje obor Konstrukce pozemních staveb na ČVUT v Praze.

Brigádnický tým

Štěpán Rapp

BIM modelář

Štěpán je součástí architektonicko-stavební části týmu a podílí se na stavebních projektech i tvorbě rodin.

Studuje obor Architektury a urbanismu na Fakultě Architektury ČVUT v Praze.

Filip Okleštěk

BIM modelář

Filip je součástí architektonicko-stavební části našeho týmu a věnuje se tvorbě rodin do Revitu, dále pak modelování stavebních v ČR i zahraničí.

Studuje Stavení inženýrství na Fakultě Stavební ČVUT v Praze a v oblasti BIM se pohybuje již 5 let.